-Hej då 2022 och Varmt välkommet 2023!
Alltid lika blandande känslor inför nyårsafton.
Lika mycket som jag vill ta tag i det nya året har jag alltid svårt att släppa det gamla.
Ett år som läggs till handlingarna och aldrig kommer åter, ger mig alltid en känslomässig turbulens med en smula ångest.
Att bara galoppera in i det nya året med dunder och brak är inte riktigt min grej ju äldre jag blir, jag behöver tid att summera, analysera och se tillbaka en sista gång innan jag går vidare.
Låter nog mer dramatiskt än vad det egentligen är, men jag vill verkligen omfamna det nya året och gå in i 2023 med öppna sinnen och inte hålla fast i det gamla.
Så ikväll vinkar vi av 2022 som en kär gammal vän och tar emot 2023 med öppnar armar.
Vi hoppas såklart att du vill fortsätta att hänga med oss i livets berg och dalbana även 2023.
Men innan vi startar den färden vill vi önskar dig ett riktigt
GOTT NYTT ÅR!
NYÅRSKRAMAR
Tina och Mr C
8 kommentarer
Gott nytt år Tina! Jag hänger såklart med dig in i 2023 också. Har läst din blogg så länge och vill fortsätta.
Så himla glad jag blir Hanna. Uppskattar enormt dina rader som du skriver och att du vill hänga med oss i livets berg och dalbana. Kram och ha en härlig start på 2023. Tina
Gott Nytt År!
Tack för all inspiration❣️
God Fortsättning Annelie och hoppas året har börjat på bästa sätt för dig. Kram och hoppas du vill fortsätta hänga med oss i livets berg och dalbana även i fortsättningen. Tina
God fortsättning🌷Självklart kommer jag att titta in hos dig. Vill inte missa alla vackra bilder.
Så himla glad jag blir Mari-Anne, uppskattas enormt att du vill hänga med oss i livets berg och dalbana. Kram och ha den bästa starten på 2023. Tina
God fortsättning på det nya året. Kram, Catarina
Tack detsamma Catarina. Önskar dig den bästa starten på 2023. Kram Tina