Inlägget innehåller reklamlänkar
Midsommar på fredag
Hur är det ens möjligt?
Har aldrig varit med om att dagar och veckor bara flyger förbi i en sådan rasande fart.
Har du några planer inför denna något annorlunda midsommar?
Vi pratade om det lite igår kväll över ett glas bubbel.
Inte helt enkelt att planera, men om det blir fint väder drar vi nog iväg på någon picknick i närheten.
Sen blir det såklart god midsommarmat enligt traditioner, fattas bara annat, men mer än så har vi faktiskt inte planerat, det blir hur som mysigt och bra ändå.
Men en fin midsommarklänning vill jag absolut ha.
Och det kanske inte blir en vit klänning i år, blev lite sugen på att klicka hem den beige klänningen i satin som du hittar längre ner i inlägget.
Surfade runt i natt efter midsommarklänningar och några av mina favoriter hittar du längst ner.
Förhoppningsvis hittar du just din favorit och så är det “problemet” löst.
Gjorde ett fotojobb för några dagar sen med temat midsommar.
Hittade den här fantastiska miljön tack vare en man som stannade och tipsade om den när vi fotade på ett annat ställe.
Blev helt tagen av de ljuvliga omgivningarna och tänk så mycket vackert det finns i sin närhet som man absolut inte har en susning om.
Så japp, hit kommer vi fler gånger.
Vill man inte binda en krans av färska blommor finns det många fina håraccessoarer som det jag har på mig.
Fyra favoriter hittar du här under
Diadem med blommor hittar du HÄR
Vitt hårband med blommor hittar du HÄR
Superfint hårband med blommor hittar du HÄR
Diadem med blommor hittar du HÄR
Lyckan över att det är sommar är total och såklart att man måste ta några danssteg då.
Mr C tyckte jag kunde göra “Små grodorna” men där gick gränsen, ha, ha.
Snart midsommar vänner, nu njuter vi max!
Ha en finfin dag vänner!
Kramisar
T
Vit klänning med brodyr hittar du HÄR
Spetsklänning hittar du HÄR
Klänning med krage hitta du HÄR
Blommig klänning hittar du HÄR
Klänning från by Malina på 52 % rabatt hittar du HÄR
Maxiklänning med blommor hittar du HÄR
Rosa blommig klänning hittar du HÄR
Magiskt fin klänning i ljuvliga färger. Du hittar den HÄR
Klänning i linnemix hittar du HÄR
V-ringad satinklänning hittar du HÄR
Klänning med volanger hittar du HÄR
Ljuvlig maxiklänning hittar du HÄR
5 kommentarer
Vilka vackra bilder. Du gör dig helt otroligt bra på bild, så vacker! De här bilderna skulle göra sig som posters. Hade gärna haft dem på väggen i sommar o påminnas att det finns en vacker värld trots allt! I dag är så tacksam att jag träffat två av mina stora fantastiska barnbarn 13 o 16 år som jag inte träffat på länge. Stor lycka! Varma kramar/ Monica 💕
Fina Monica så himla glad jag blir över dina ord, du är så otroligt gullig. Tack! Förstår att du längtat efter dina barnbarn. Hoppas ni hade en mysig och fin dag. Önskar dig en riktigt Glad Midsommar och hoppas solen skiner på dig. Stor kram. Tina
Vackra bilder! Du och miljön är ju fantastiskt vackra 👌🏻👌🏻
Lena
Tusen tack fina Lena. Du är för himla gullig. Önskar dig en Glad Midsommar. Kram Tina
Ljuvliga midsommar, ljuvliga du! Snälla, berätta vad detta är för vackert ställe! Önskar dig en härlig sommar!