Att mysa bland kuddar, lakan och täcken

av Home2Tiny
Jag är så jädrans trött…. undrar om det är den där omtalade vårtröttheten som har slagit till….

Så i morse såg det ut så här, jag tog helt enkelt upp frukosten och mös lite extra länge bland kuddar, lakan och täcken, hur skönt är inte det på en skala liksom….

Och nu…lika trött igen…och jag ska snart krypa ner där igen i virrvarret av linne och fortsätta se en bra serie jag har fastnat i, en deckare såklart.
Om den fortsätter att vara lika spännande och slutet är godkänt så lovar jag att återkomma med vad du kan se den.

Så nu bedtime…..

LIKNANDE INLÄGG

8 kommentarer

anettan 29 mars, 2017 - 18:02

Men så mysigt. Jag vill också äta frukost i sängen. Det kan jag kanske göra i helgen…yea. Kram Anette

Svar
anettan 29 mars, 2017 - 18:02

Men så mysigt. Jag vill också äta frukost i sängen. Det kan jag kanske göra i helgen…yea. Kram Anette

Svar
Wikers Liv 29 mars, 2017 - 18:57

Åh, så skönt det där såg ut! Och gott, förstås!
Jag är också trött, misstänker tidsomställningen 😉
Kram/maria

Svar
Sabelhagens Olivlund 29 mars, 2017 - 19:13

En tröttmössa här också, tror det är tidsomställningen. Det brukar ta någon vecka att komma i kapp:) Eller så beror det på att vi ska ha visning i morgon och har fixat och städat till tusen:)
Såg väldans mysigt ut bland din kuddar och täcken.
Kram Maria

Svar
★ Orsakullan som blev mamma vid 20, numera även lärare & doula ★ 29 mars, 2017 - 19:57

Åh så härligt det där låter :). Att mysa länge i sängen på morgonen :). Det ska jag unna mig på fredag 🙂

Svar
LÁrt de Vivre 29 mars, 2017 - 19:58

Åh vad mysigt, just nu så här lite in på kvällen så längtar jag efter mina lakan och mysiga säng

Kram Kajsa

Svar
Mamma C 29 mars, 2017 - 20:12

Nu ska jag också krypa ner bland täcken och kuddar.
Kram Mamma C

Svar
Maria Kontorsråttan 29 mars, 2017 - 21:11

Gosigt i sängen. Både morgon och kväll.
Kram
Maria

Svar

Kommentera

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

Translate »